Open Close

 Праліне являє собою досить густу за консистенцією масу, що складається з перетертих горіхів і цукру. Традиційно в якості основи використовується мигдаль, який доповнюється іншими інгредієнтами, наприклад, какао, шоколадом тощо. 

 

 

Технологія приготування нескладна: горіхи обсмажуються, змішуються з цукром, потім нагріваються далі до розплавлення цукрових кристалів і їх карамелізації. Далі масу остуджують і після затвердіння дроблять і перетирають.

Спочатку праліне було самостійним десертом, але пізніше стало використовуватися в інших кондитерських стравах. Сьогодні з нього роблять начинки для шоколаду, цукерок і тортів.

Вельми цікава історія виникнення праліне. Вважається, що в сімнадцятому столітті винайшов такий вишуканий десерт кухар французького посла в Нідерландах герцога Плессі-Праліна. За дорученням він мав здивувати гостей на бенкеті та вирішив використати найрідкісніші в ті часи продукти, взявши за основу мигдаль. Далі події легенд різняться. Одні вважають, що кулінар відразу з'єднав смажений мигдаль із паленим цукром і подав до столу. Інші впевнені, що його помічник випадково розсипав горіхи, а кухар у відчаї розлив на них гарячий сироп. Так чи інакше, суміш мигдалю з цукром сподобалася гостям, і рецепт почали активно використовувати і всіляко модифікувати, доповнюючи добавками на кшталт шоколаду або какао.

Класичне мигдальне

Інгредієнти:

100 г мигдалю;

100 г цукрового піску;

рослинна олія для змащування дна дека.

Приготування:

Горішки спочатку очищайте та перебирайте, щоб видалити зіпсовані, які вкрай негативно вплинуть на смак готового десерту.

Далі на сухій пательні та невеликому вогні підсушуйте мигдаль протягом 5-7 хвилин, постійно його помішуючи.

Підсушені горішки перекладайте на деко, дно якого бажано змастити олією (щоб було простіше відокремлювати масу надалі).

Тепер готуйте карамель. Для цього цукор сипте в товстодонну сковорідку чи іншу ємність із досить товстим дном. На невеликому вогні топіть цукровий пісок і після його повного розплавлення варіть масу до набуття золотистості та загустіння.

Готовим гарячим сиропом рівномірно поливайте мигдаль на деку, залишайте компоненти на деякий час.

Коли склад трохи затвердіє, його можна подрібнювати за допомогою блендера. Далі для надання потрібної консистенції можна за бажанням додавати молоко, масло або розтоплений шоколад.

Шоколадне

Інгредієнти:

200 г будь-яких горіхів (наприклад, фісташок, мигдалю, кеш'ю);

70-80 г молочного шоколаду;

70-80 г гіркого шоколаду (за бажання можна використовувати тільки гіркий або тільки молочний);

80-100 г цукрової пудри;

1 ст. л. вершкового масла;

за бажанням трохи пісочного печива (грамів 50-60).

Приготування:

Горіхи після очищення та сортування потрібно протягом 5-7 хвилин підсушити на сухій сковорідці (або хвилин 10 у прогрітій до 180 градусів духовці).

Далі прямо в сковороду з гарячими горішками всипайте цукрову пудру. На повільному вогні компоненти тримайте до утворення не дуже густої карамелі.

Будь-яку страву змастіть олією, у неї викладайте солодку густу горіхову масу та залишайте тверднути.

Коли горіхово-цукрова маса схопиться і затвердіє, подрібніть її за допомогою блендера, кухонного комбайна або м'ясорубки.

Далі на водяній бані розтоплюйте шоколад і, поки він ще рідкий, швидко змішуйте з солодкою горіховою пастою. Ретельно все перемішуйте до однорідності. За бажанням додавайте кришене печиво.

З готового шоколадного праліне можна формувати цукерки, наприклад, за допомогою формочок (їх рекомендується змастити олією, щоб витягувати цукерки було простіше).

Із фундука

Інгредієнти:

300 г фундука;

250 г цукрового піску або пудри;

20-30 г масла вершкового;

1 - 2 ст. л. лікеру.

Приготування:

Фундук після очищення розкладіть на деко і в духовці підсушіть протягом 10 хвилин за 180 градусів.

Перекладайте готовий фундук у будь-яку товстодонну ємність, наприклад, у каструлю. Туди ж всипайте цукор або пудру. Ставте ємність на вогонь і тримайте доти, доки цукор не розплавиться, не набуде бурштинового відтінку і не перетвориться на тягучий сироп.

На деку розстеліть пергамент (пекарський папір) і злегка змастіть олією. Залиште масу застигати.

Після затвердіння фундука з карамеллю цей склад будь-яким зручним способом подрібнюйте дуже ретельно до стану крихти.

Далі додавайте масло і лікер, знову все подрібнюйте до однорідності. Готово! Праліне з фундука можна використовувати за призначенням!

З волоських горіхів із медом

Інгредієнти:

1 склянка очищених волоських горіхів;

3 ст. л. густого натурального меду;

2 ст. л. цукрового піску;

40 г вершкового масла.

Приготування:

Горішки порубайте ножем, з'єднайте з цукром і перемістіть у пательню, в якій тримайте протягом хвилин семи до повного розплавлення цукру та його перетворення на сироп.

Перекладіть готову гарячу масу на змащене олією блюдо або деко, залиште тверднути.

Коли сироп стане твердим, потрібно масу поламати на шматочки і подрібнити на крихту.

Далі горіхово-цукрову крихту з'єднуйте з медом і маслом, знову все подрібнюйте до однорідності.

Ваше праліне готове, його можна перетворювати на цукерки або використовувати для начинки будь-якого кондитерського виробу.

Comments powered by CComment