Open Close

 

Обробляти оселедець - далеко не найлегше і найприємніше заняття. Трудомісткий процес відокремлення філе від хребта і витягування численних кісточок може втомити так, що вже не захочеться і самої риби. Як швидко почистити оселедець, а також вибрати гарантовано хорошу рибину, дізнаємося далі.

 

Що знадобиться, щоб очистити оселедець

Щоб увесь процес оброблення оселедця став простішим і швидшим, необхідно запастися гострим ножем середнього розміру, оскільки з ним буде набагато зручніше орудувати з рибою.

Також використовувати дощечку, призначену тільки для роботи з рибою, оскільки оселедець славиться не тільки своїм дивовижним смаком, а й характерним запахом, який не виведеш простим способом.

Щоб зменшити специфічний запах на руках, рекомендуємо надіти на руки рукавички. Можливо, в них не так зручно працювати, зате потім вам не доведеться довго відмивати руки. Також убити рибний запах допоможе лимон. Після оброблення оселедця протріть лимонною часточкою руки і обробну дошку.

Як очистити оселедець 

Помийте оселедець під проточною водою.

Відріжте йому голову разом із верхніми плавниками.

Зріжте тонку смужку нижньої частини черевця від голови до хвоста, в якій залишаться дрібні кісточки.

Випотрошіть оселедця. Ікру або молоки з нього можна не викидати, а використовувати для приготування закуски, наприклад, бутербродів.

Знову промийте тушку оселедця під проточною водою.

Видаліть ножем темну плівку всередині черевця.

Зробіть надріз по спинці оселедця від голови до хвоста і видаліть спинний плавник.

Біля хвоста акуратно піддягніть ножем шкуру і зніміть її з тушки оселедця. Якщо вона порветься, знову підчепіть шкуру ножем. До речі, за тим, наскільки легко зніматиметься шкірка, можна судити про те, наскільки свіжа попалася риба.

Тепер можна ще раз пройтися ножем уздовж хребта, якщо ще залишилася необхідність розділити оселедець на дві частини.

Якщо хвіст не потрібен, то є сенс відрізати його саме на цьому етапі.

Залишився останній етап відділення філе від кісток. На тій половині риби, де залишився хребет, треба підчепити його пальцем і плавними рухами відокремити його від філейної частини, що акуратніше це вийде зробити, то менше дрібних кісточок у філе від хребта залишиться. Якщо все-таки якісь кісточки у філе трапляються, треба їх із риби вилучити.

Якщо в оселедці залишилися кісточки, витягніть їх пінцетом. Оселедцеве філе готове до подальшого приготування.

 

 

Як правильно вибирати оселедець

Якщо ви хочете вибрати оселедець з ікрою - гарною ознакою може бути об'ємний живіт. Однак зверніть увагу, чи немає на ньому плям або темних вкраплень - вони можуть свідчити про захворювання риби.

Який оселедець потрібно купувати:

купуючи охолоджену рибу, перевіряйте, наскільки вона пружна - якщо після натискання пальцем тушка не продавлюється і на ній немає вм'ятини, - риба свіжа;

щоб не мучитися з великою кількістю кісток - беріть велику рибу. Крім того, що він менш кістлявий - жирненький оселедець завжди смачніший;

краще купувати нероздрібнений оселедець - хоч вам і доведеться попрацювати, проте риба буде смачнішою, і ви будете впевнені в її свіжості;

краще уникати купівлі замороженого оселедця, якщо ви все ж таки ризикнули - зверніть увагу, щоб він був загорнутий у харчову плівку;

стежте, щоб на шкірочці оселедця не було видимих дефектів - плям, ушкоджень, нальоту чи бруду;

обираючи оселедець, зверніть увагу на очі - вони мають бути чистими та без каламутної плівки;

на поверхні оселедця має бути волога, але не може бути слизу - риба в слизу або, навпаки, зовсім суха - не підходить для споживання;

зверніть увагу на ділянку спини - вона завжди темніша за живіт, але на тушці не повинно бути плям, що різко відрізняються кольором;

в оселедця повинна бути блискуча шкірка - це ознака свіжості;

в оселедця, що правильно зберігався, - завжди свіжа луска, хвіст та плавці;

Який оселедець категорично не варто купувати:

не варто брати рибу, яка "пахне" кислим;

у жодному разі не беріть рибу з нальотом слизу;

відмовтеся від риби з нерівними підозрілими цятками;

якщо берете заморожений оселедець - він має бути цілим, не беріть поламаний; не купуйте рибу з жовтим нальотом - це може свідчити про протухання.

Comments powered by CComment