Open Close

У наші дні техніка для кухні спрощує щоденні обов'язки кожної господині, заощаджуючи час і сили, витрачені на приготування страв. Одним із видів сучасної домашньої техніки є блендер для обробки м'ясних продуктів. З його допомогою можна подрібнити м'ясо до потрібної консистенції або приготувати фарш за лічені хвилини. Сьогодні в асортименті магазинів присутні моделі блендерів з набором різних функцій, здатних замінити звичайні м'ясорубки.

 

 

Види блендерів та їхні особливості

Щоб дізнатися, що таке блендер для м'яса, потрібно розібратися з тим, які вони бувають, за яким принципом працюють і чим відрізняються. Блендери поділяють на два види: стаціонарні та заглибні. Обидва призначені для подрібнення м'яса, овочів, горіхів та інших продуктів, приготування фаршу і сумішей.

Стаціонарні блендери мають міцний пластиковий або металевий корпус із двигуном і об'ємну чашу з кришкою, встановлену зверху. Усередині ємності кріпиться ніж, призначений для нарізки продуктів. Також до стаціонарних агрегатів можуть додаватися додаткові ножі, наприклад, для подрібнення кубиків льоду. Такі блендери, як правило, мають високу потужність і добре справляються з поставленими завданнями.

Занурювальні блендери виготовлені у вигляді рукоятки, на кінці якої кріпиться насадка, що обертається. Для переробки потрібних продуктів слід занурити робочу частину приладу в ємність і ввімкнути. Занурювальні прилади зазвичай мають у наборі кілька окремих ножів - для подрібнення овочів, кубиків льоду та горіхів, а також ніж для м'яса.

Стаціонарні блендери вирізняються тим, що вони не ріжуть м'ясо чи інші продукти на шматочки, а одразу подрібнюють їх до консистенції пюре. Більш жорсткі продукти, як, наприклад, кубики льоду, ці прилади перемелюють на крижану крихту.

Перед приготуванням страв із м'яса або фаршу, визначтеся з потрібною консистенцією. Наприклад, за допомогою такого блендера можна приготувати фарш для млинців або зраз. Отриману в'язку масу також можна використовувати для приготування запіканки, маленьких ніжних котлеток або м'ясних кульок. Якщо вас влаштовує така консистенція, стаціонарний блендер впорається з поставленим завданням.

При цьому потрібно враховувати, що прилад для подрібнення м'ясних продуктів має бути досить потужний. Так, для роботи із сирим м'ясом потрібна потужність 600 Вт, а для перемелювання відвареного достатньо буде 300 Вт.

 

 

Що стосується заглибних блендерів, то їх вважають більш універсальними. З їхньою допомогою можна зробити більше операцій із продуктами, наприклад:

- подрібнити продукти на дрібні шматочки;

- нашаткувати скибочками;

- порубати на шматки;

- приготувати фарш.

За допомогою блендера такого виду можна приготувати фарш із м'яса або рибного філе. Спеціальна насадка допоможе перемолоти сире м'ясо у фарш для котлет або іншої страви.

У комплекті до занурювального блендера також можуть додаватися насадки для нарізки на шматочки. Вони допоможуть порізати тверді та м'які продукти, не доводячи їх до в'язкої консистенції. Також у наборі деяких моделей є насадка для шинкування. Комплект додаткових насадок залежить від моделі блендера, його вартості та фірми-виробника. Під час вибору вподобаної техніки уточніть, які насадки є в комплекті і для чого призначені.

Особливості насадок для м'яса

Як уже згадувалося раніше, блендери можуть мати в комплекті додаткові ножі. Що стосується насадок для м'яса, ознайомимося з основними:

- ніж-подрібнювач - підходить для будь-яких продуктів, зокрема, для роботи з м'ясом і кубиками льоду. Його радять використовувати і для подрібнення фаршу;

- ніж для нарізки кубиками - використовується для овочів і фруктів, але підходить для роботи з м'яким м'ясним філе;

- насадка для шинкування - застосовується для подрібнення твердих продуктів. Консистенція залежить від вашого бажання і контролюється часом роботи блендера.

 

 

 

Плюси і мінуси використання

Застосування цього сучасного домашнього помічника на кухні має свої переваги:

- економія часу і сил на приготування страв з м'яса;

- можливість зробити фарш різної консистенції;

- заміна застарілих кухонних приладів одним пристроєм.

- швидке приготування фаршу з будь-якого, навіть найжорсткішого м'яса;

- можливість приготування фаршу дрібного помелу для дитячого раціону;

- простота в застосуванні.

Незважаючи на плюси застосування кухонних блендерів, відзначимо і деякі недоліки:

- окремі моделі не перемелюють м'ясо, а дрібно рубають, або ж готують фарш лише рідкої консистенції;

- не завжди можна перемолоти потрібний обсяг м'яса за один раз, що може спричинити перегрівання приладу;

- у окремих моделей частинки м'яса можуть забиватися під насадку, через що м'ясо перемелюється нерівномірно.

- окремі моделі блендерів незручно очищати і мити.

Але, незважаючи на недоліки, багато господинь вважають за краще використовувати блендери як заміну домашньої м'ясорубки.

Comments powered by CComment