Хріновина - відмінна добавка до основної страви. При дотриманні правильної рецептури соус можна швидко приготувати в домашніх умовах.
Закуска з хрону вирізняється гострим пряним смаком, тому в народі її називають «хрінодер», «вогник» або «горлодер». Ароматну приправу зазвичай подають із м'ясом або рибою, але багатьом подобається вживати її з чорним хлібом.
Заготовку виставляють на святковий стіл, їдять удома за обідом або вечерею. Пікантна закуска покращує апетит, захищає від застуди та кишкових інфекцій. Незважаючи на користь, страву не рекомендується вживати у великих кількостях, щоб не викликати запалення слизових оболонок.
Рецепт хріновини з часником і помідорами простий у виконанні та займає не більше півгодини. Овочеву заготовку роблять зі свіжих продуктів, головний інгредієнт - хрін. Від його кількості залежить гострота страви. З коренеплодом потрібно поводитися обережно: у подрібненому вигляді він видає різкий їдкий запах, який спричиняє чхання і сльозотечу.
Деякі господині для пом'якшення аромату кладуть у соус моркву. Однак, на думку професійних кухарів, готується справжня хріновина з помідорами та часником, без будь-яких овочевих добавок.
Хрін має тверду волокнисту структуру, тому найкраще його подрібнювати не в кухонному комбайні, а за допомогою ручної м'ясорубки.
Для того щоб не плакати під час процесу, слід скористатися такими порадами:
- очистити коренеплід від шкірки;
- нарізати на дрібні шматочки;
- встановити м'ясорубку;
- надіти на металеве кільце з решіткою поліетиленовий мішок;
- міцно зав'язати пакет.
Під час вибору помідорів важливо звернути увагу на їхній зовнішній вигляд: пом'яті та перестиглі плоди використовувати не можна, тому що заготівля з неякісних овочів швидко закисне.
Інгредієнти:
томати - 0,5 кг;
часник - 3 зубці;
хрін - 100 г;
сіль - 1 ч. л.
Приготування:
Червоні м'ясисті помідори помити, видалити плодоніжки, розрізати на 4 частини.
Часник звільнити від шкірки, натерти на дрібній тертці або пропустити через м'ясорубку разом із томатами.
В отриману суміш додати подрібнений корінь хрону.
Посолити і добре перемішати.
За бажанням у хріновину можна покласти чорний (червоний) перець і трохи цукру.
Готовий продукт розкладають у стерилізовані скляні банки, закривають капроновими або бляшаними кришками. Зберігають вироби за температури від +6°С до -8ºC.
Не варто використовувати ємність великого об'єму, оскільки в процесі багаторазового вилучення банки з холодильника хріновина може зіпсуватися від перепаду температур.
Слід враховувати, що через 5-6 місяців гострота холодної приправи стане меншою, тому в банки, призначені для тривалого зберігання, потрібно додавати на 20-30 г більше хрону або засипати дрібку червоного перцю.
Comments powered by CComment