Open Close

 

Березовий сік - корисний натуральний продукт. З давніх-давен його використовували як цілющий напій: помітили, що він пом'якшує кашель, допомагає за виразок шлунка, вгамує болі в тілі, підвищує життєвий тонус. Ось тільки корисні властивості березовий сік зберігає недовго.

Консервація - практично єдиний спосіб зберігання березового соку. Найпростіший спосіб - залишити сік на два тижні в прохолодному місці й почекати його бродіння. Потім можна закатати в банки. Але зберігати його так можна зовсім недовго.

Тільки додаткові складові у вигляді цукру, лимонів, сухофруктів, хлібних кірок тощо можуть сприяти тривалому зберіганню березового соку. Рецептів консервації березового соку не так уже й багато. Ми ділимося найпростішими. Перший - класичний, ще два - рецепти приготування квасу з березового соку.

Березовий квас на сухофруктах

Інгредієнти:

Березовий сік - 10 л.;

Цукор - 150 г;

Родзинки - 3 ст. л.

Приготування:

З'єднати проціджений березовий сік із цукром і родзинками. Закупорити ємність, у якій змішувалися інгредієнти. Залишити на 5 днів за кімнатної температури для бродіння.

Квас із березового соку на чорному хлібі

Інгредієнти:

Березовий сік - 10 л.;

Чорний хліб - 50 г.;

Лимони - 1 шт.

Приготування:

Підсмажити чорний хліб. Обернути марлею підсмажений чорний хліб. Опустити в ємність із березовим соком. Додати свіжовичавлений сік лимона. Закрити кришкою, залишити на 2 дні. Процідити.

Рецепт консервації березового соку

Інгредієнти:

Березовий сік - 1 л.;

Цукор - 100 г;

Лимонна кислота - 4 г.

Приготування:

Процідити сік через марлю. Додати лимонну кислоту. Нагріти рідину до кипіння, але не допускати бурління. Процідити гарячий сік через марлю. Розлити по стерилізованих ємностях. Помістити закупорені ємності з соком у каструлю з гарячою водою. Залишити на 15 хвилин.

Comments powered by CComment