З кропиви можна готувати смачні супи, другі страви - плов, биточки, омлети, а також всілякі салати і закусочні страви. Ця рослина чудово поєднується з рисом, картоплею, відмінно зарекомендувала себе у випічці й салатах. Про те, які салати можна приготувати з кропиви, дізнаємося далі.
Листя кропиви можна збирати з ранньої весни до пізньої осені. У кропиві містяться вітаміни A, С, K, B1, B2, B3, мікроелементи - мідь, залізо, селен, цинк, фосфор, хлор. Кропива містить багато кальцію у вигляді карбонату, він не становить для нирок жодного навантаження, навіть якщо надходитиме в організм у підвищених кількостях. У кропиві міститься багато білка, навіть більше, ніж у бобових.
До складу кропиви входять кремній і органічні кислоти, завдяки яким кропива має загальнозміцнювальні властивості: вона підвищує опірність організму багатьом бактеріям, має протимікробний ефект. Також кропива славиться швидким виведенням з організму різних токсинів.
Кропива нормалізує метаболізм організму, насичує його вітамінами і чинить тонізувальну дію, що дуже важливо в повсякденному житті, повному стресів. Володіючи жовчогінною властивістю, салати й супи з кропиви мають завжди бути присутніми в меню людей із проблемами печінки й жовчного міхура, а також людей, схильних до нападів гніву: під час гнівливості виробляється величезна кількість жовчі, яку можна швидко вивести з організму за допомогою смачної й корисної страви з кропиви. У їжі використовують як ранню кропиву, так і засолену на зиму, а також квашену або сушену. Здебільшого, це листя.
Навесні в період авітамінозу ми починаємо купувати мінерально-вітамінні комплекси, які найчастіше приносять користь лише аптекам і виробникам. Однак основне джерело вітамінів у цей період - овочі та трави зеленого кольору, куди входить і кропива. У зелені дуже багато вітамінів і мікроелементів, які так необхідні для життєдіяльності та швидшої адаптації організму до нових кліматичних умов.
Салат із кропиви із зеленню та яйцями
Інгредієнти:
листя кропиви - 200 г
горіхи - 25 г
зелень петрушки - 20 г
зелена цибуля - 30 г
яйця - 2 шт.
олія рослинна - 1 ст. ложка
оцет яблучний - 1 ч. ложка
сіль - щіпка.
Приготування:
Горіхи подрібніть, і злегка підсмажте на сухій сковороді.
Зелену цибулю і петрушку вимийте і дрібно наріжте.
Листя кропиви складіть у друшляк, обдайте окропом або опустіть у каструлю з киплячою водою на кілька хвилин. Потім відіжміть рідину, що залишилася, і дрібно наріжте.
Яйця зваріть круто, очистіть і наріжте на часточки.
У мисці змішайте нарізану кропиву з петрушкою і зеленою цибулею. Додайте сіль, рослинну олію та яблучний оцет. Перемішайте.
Рецепт салату з кропивою та горіхами
Інгредієнти:
500 г листя кропиви,
50 г петрушки,
50 г кропу,
4 зубчики часнику,
1-2 ядра волоського горіха,
3 ст. л. оливкової олії,
1 ст. л. соку лимона,
сіль.
Приготування:
Промити кропиву, подрібнити.
Перемішати олію з товченим часником і сіллю. Покласти суміш до кропиви разом із рубаними кропом і петрушкою, а також потовченим горіхом.
Скропити соком лимона.
Салат «Радість»
Інгредієнти:
Кропива, щавель, зелень петрушки, кріп, зелена цибуля - по 20 г,
часник - 2 г,
оливкова олія,
сіль за смаком.
Приготування:
Кропиву розім'яти качалкою. Усю зелень дрібно нарізати, додати подрібнений часник, сіль, заправити оливковою олією.
Список страв, які можна приготувати з кропиви, величезний - а все тому, що її не одне століття вживали в їжу, століттями вона вважалася одним із головних продуктів-цілителів. Готуйте корисні страви з кропивою і будьте здорові!
Буряк із кропивою
Інгредієнти:
1 склянка дрібно нарубаної кропиви,
1 невеликий буряк,
2 зубчики часнику.
домашній майонез.
Приготування:
Буряк вимити й натерти на тертці, часник потовкти або дрібно нарізати.
Молоду кропиву витримати 1 годину в холодній воді, після чого ретельно вимити, дрібно порубати, з'єднати з буряком і товченим часником.
Заправити домашнім майонезом, додати сіль за смаком.
Comments powered by CComment