Давайте ознайомимося з кулінарними хитрощами досвідчених господинь, що дають змогу економити на продуктах і приготуванні їжі.
1. Купуйте про запас
Нерідко продуктові магазини влаштовують акції та продають товари за зниженими цінами. У такому разі можна купити про запас продукти, які можуть довго зберігатися в холодильнику. Наприклад, вершкове масло можна заморозити, його смак після заморозки не зміниться. Також у морозильну камеру відправляйте рибу, м'ясо та напівфабрикати. А консервований горошок, кукурудза, томатна паста, рибні консерви або, наприклад, борошно можуть зберігатися на полицях у кухонній шафці дуже довгий час.
2. Не викидайте зів'ялі овочі
Якщо морква і селера виглядають «втомленими», на дотик - м'які, опустіть їх на 20 хвилин у крижану воду, і овочі «зміцніють». Той самий трюк можна виконати із зів'ялим салатом.
3. Зберігайте продукти правильно
Багато хто прибирає помідори в холодильник, але ці овочі найкраще зберігати за кімнатної температури.
Свіжу зелень вимийте, поставте в банку з холодною водою (1 ч. л. води достатньо). Приберіть банку в холодильник. Так ароматний кріп або петрушка не зів'яне занадто швидко.
Зберегти огірки в холодильнику можна, якщо ви загорнете кожен у паперовий рушник. У такому вигляді овочі спокійно зможуть пролежати тиждень, а то й довше.
Сир довго не зіпсується, якщо загорнути його в пергаментний або вощений папір.
4. Не виливайте залишки вина
Якщо після застілля залишилася невелика кількість вина, не виливайте його. Розлийте напій у формочки для льоду і відправте їх у морозильну камеру. Використовуйте ароматний винний лід для приготування соусів до м'яса. Смак страви вийде оригінальним.
5. Не викидайте хліб
Підсушений хліб, булочки, залишки несолодкого печива можна подрібнити в блендері та використати для приготування котлет. Також залишки печива можуть послужити як панірування для м'яса (не забудьте додати до панірування трохи спецій і сушених трав).
6. Не купуйте напівфабрикати
Щоб приготувати вечерю швидко, тримайте під рукою напівфабрикати. Але не покупні з консервантами та різними добавками, а домашні.
Пропустіть через м'ясорубку 1 кг фаршу, 2-3 розмочені у воді або молоці шматочки білого хліба. Додати цибулю і спеції за смаком, посолити, поперчити. Зліпити заготовки, обваляти в панірувальних сухарях, всередину кожної котлетки покласти невеликий шматок вершкового масла, укласти їх у контейнер. Поставити контейнер із котлетками в морозильну камеру.
7. Коли страва не вдалася
Якщо ви пересушили м'ясо, перекладіть його в сковорідку, залийте сметаною і залиште на півгодини. Потім перемішайте, додайте 2 ст. л. води і тушкуйте на слабкому вогні близько 20 хвилин.
Пересолили бульйон? Опустіть у киплячий суп рис у пакетику. Зварившись, він вбере в себе надлишки солі. Інший варіант - опустити в суп цілу картоплину. Картопля забере зайву сіль.
Щоб нейтралізувати гостроту, ви можете додати до страви молочні продукти (сметана, вершки).
8. Влаштуйте город на підвіконні
Беріть приклад із дачників, які висаджують розсаду. Цибулю, листовий салат, різнокольоровий мангольд, чебрець і розмарин можна вирощувати в горщиках на підвіконні. Так потрібні овочі та трави завжди будуть у вас під рукою.
9. Визначте свіжість яєць
Якщо у вас у холодильнику залежалися яйця, і ви не знаєте, свіжі вони чи ні, приготуйте ємність із холодною водою. Опустіть туди яйце і подивіться, що почне відбуватися.
Плаває на поверхні води - потрібно викидати. У їжу таке яйце непридатне.
Тримається на воді широкою частиною догори - свіжість під сумнівом. Яйце можна піддавати термічній обробці (варити, смажити), але для випічки воно вже не годиться.
Трохи відстає від дна, широка частина зверху - майже свіже. Такий продукт придатний у їжу.
Лежить на дні на боці - найсвіжіше.
10. Використовуйте фольгу не тільки для запікання
Якщо пиріг у духовці почав підгорати, але ще не пропікся, накрийте його аркушем фольги та доведіть до готовності.
Згорнутий у кульок шматок алюмінієвої фольги може замінити кондитерський шприц, який необхідний для прикрашання випічки.
Металеві мочалки для миття посуду тримайте на аркуші фольги: так вони не заіржавіють.
Comments powered by CComment