Макаронні вироби в домашньому приготуванні - продукт смачний, поживний, приготований творчо. Маючи запаси різнобарвної локшини, звичні перші та другі страви можна подати в оригінальній інтерпретації. Крім незвичайного забарвлення, локшина набуває власного тонкого аромату і ледве помітного присмаку.
Так, куркума подарує сонячний відтінок і характерні для східної кухні нотки. Легкий овочевий відтінок з'явиться у локшини з червоною паприкою, а петрушка, кріп створять плямисте забарвлення і типовий для зелені присмак. Отже, давайте дізнаємося, як приготувати тісто для різнобарвної локшини (у нас вийде жовта, зелена і локшина персикового кольору).
Інгредієнти:
пшеничне борошно (в/г) - 250 г;
яйця - 3 шт;
сметана - 3 ст. л.;
сіль - 1/3 ч. л.;
паприка - 2 ст. л.;
куркума - 1-2 ч. л.;
зелень (кріп, петрушка) - 1/2 пучка.
Приготування:
Борошно просіваємо гіркою в простору ємність або на робочу поверхню.
Солимо і вбиваємо яйця.
Замішуємо досить круте тісто і ділимо його на три рівні частини.
У кожну грудку додаємо по ложці сметани або вершків і наші фарбувальні компоненти: мелені паприку, куркуму та дуже дрібно порізану свіжу зелень.
Повторно замішуємо три види тіста для домашньої локшини, домагаючись рівномірного фарбування. За необхідності додатково всипаємо по жменьці борошна.
Виявляючи деяку завзятість, розгортаємо окремо жовту, червонувату і з зеленими вкрапленнями «кульки». Витягуємо тісто, із зусиллям налягаючи на качалку, долаючи опір злегка жорсткуватої субстанції. Доводимо пласти тіста до товщини 1 мм.
На припорошеній борошном поверхні нарізаємо плоскі листи соломкою з бажаними довжиною і шириною. Або, згорнувши рулетом, тісто ріжемо поперечними кільцями.
Триколірні заготовки перекладаємо на деко з пергаментом і ставимо підсушитися за кімнатної температури. Потім перекладаємо для зберігання в скляні ємності або паперові пакети.
За бажання домашню локшину можна, тільки нарізавши, одразу ж кидати в киплячі бульйони, супи, відварювати самостійно в підсоленій воді та подавати як гарнір до овочевих, м'ясних, рибних страв, присмачивши улюбленими соусами.
Готову підсушену домашню локшину можна зберігати в холодильнику і використовувати протягом 10 днів. Термін придатності такої локшини можна продовжити, якщо покласти її в морозильник.
Натуральні барвники для домашньої локшини
Локшину можна зробити зеленою за допомогою шпинату або броколі. Потрібно дуже дрібно порубати шпинат або броколі, практично пюрирувати, і додати в тісто. Залежно від кількості інгредієнта, що підфарбовує, можна отримати локшину від середньо до темно-зеленого кольору. Смак локшини теж зміниться, набуде помірної ноти шпинату або броколі.
Локшину можна зробити і червоною. Для цього нам знадобиться буряк. Відварити його, пюрирувати, протерти крізь сито й додати в тісто. Можна з цією ж метою скористатися і сирим буряковим соком. Буряком можна відрегулювати колір від блідо-рожевого до темно-червоного.
Помаранчевий колір можна отримати за допомогою моркви, каррі, червоного стручкового солодкого перцю або помідорів. Треба сказати, що кожен з перерахованих продуктів дає свій відтінок помаранчевого. Томатна паста надає червоно-помаранчевого кольору (інтенсивність залежатиме від кількості барвника), пюрована варена морква або морквяний сік - чистого помаранчевого, червоний солодкий перець - яскравого червоно-помаранчевого, порошок карі - відтінку паленого помаранчевого.
Щодо смаку, то в разі додавання томатної пасти локшина набуде ледь вловимого смаку помідорів, морква ж, навпаки, дає сильний присмак, пюрований м'якуш запечених перців надає солодкуватого смаку, а каррі - пряного.
Шафран і лимон можуть зробити пасту жовтою. Причому шафран дає яскравий золотий колір і пряний м'який аромат, а цедра лимона світло-жовтий колір і м'який лимонний смак.
Comments powered by CComment