Open Close

Передсвяткові клопоти приносять задоволення, але не завжди на них є час. До того ж найчастіше 31 грудня - робочий день. Після нього стояти біля плити немає ні часу, ні бажання. Що ж робити? Приготувати все заздалегідь! Є страви, які чудово збережуться не тільки до наступної ночі, а й до першого січня.

Салат «Курка з ананасами»

Це варіант салату, який наступного дня стає ще смачнішим. Куряча грудка просочується соком ананасів, стає дуже ніжною, продукти діляться між собою ароматами. Готується салат із ядрами волоського горіха, його додавати краще під час подачі до столу.

Інгредієнти

600 г курячого філе;

100 г волоських горіхів;

1 банка ананасів;

200 г майонезу;

лавр;

4 яйця;

100 г сиру.

Спосіб приготування

Філе промити та запустити в гарячу воду. Після закипання прибираємо пінку, кидаємо лавр, проварюємо 25-30 хвилин. Наприкінці солимо. Остуджуємо курку в бульйоні.
Яйця варимо круто, звільняємо від шкаралупок, охолоджуємо. Сир натираємо дрібно. Ананаси відправляємо в сито, нехай стече сироп, потім нарізаємо дрібними кубиками.
Курку, що охолола, ріжемо маленькими шматочками і викладаємо на дно глибокого салатника. Змащуємо майонезом. Висипаємо на курку ананаси, їхній сік просочуватиме птаха разом із майонезом. Накриваємо шаром із рубаних або тертих яєць. Їх потрібно злегка присолити, потім змащуємо соусом. Завершуємо сиром. Щоб він не підсихав, шар притискаємо ложкою і злегка змащуємо майонезом.
Одразу накриваємо салат, краще натягнути харчовою плівкою, ставимо до наступного дня в холодильник. Перед подачею до столу посипаємо обсмаженими ядрами волоських горіхів. Зберігати в холодильнику такий салат можна дві доби. Дуже часто в такий салат додають розмочений чорнослив, свіжий огірок, але краще цього не робити. Ці продукти містять воду, виділяють сік, скорочують термін придатності.

Буженина з індички

 Відмінно для приготування буженини підходить грудка індички. Вона велика, м'ясиста, але при цьому швидко пропікається. Особливо, після попереднього маринування. Така буженина спокійно збережеться в холодильнику до чотирьох днів.

Інгредієнти

1-1,3 кг індички;

4 ст. л. солі;

1 л води;

5 часточок часнику;

10 ложок соєвого соусу;

2 ложки меду;

1 ст. л. гірчиці.

Спосіб приготування

У воді розчинити сіль, занурити індичку. Якщо на грудці є плівки, то зняти. За бажанням кидаємо лавр, розчавлюємо горошки перцю. Залишаємо просочуватися сіллю години на чотири.

Змішуємо мед із соєвим соусом і гірчицею. Виймаємо індичку із солоного розчину, протираємо серветками, шпигуємо шматочками часнику. Занурюємо в приготований соус. Періодично перевертаємо. Маринуємо ще годину.

Розігріваємо духовку до 240 градусів. Індичку кладемо у форму, зверху заливаємо залишками соусу. Ставимо в духовку на 20 хвилин. Потім піч вимикаємо. Залишаємо індичку в духовці до охолодження, дверцята не відчиняємо. Потім перекладаємо в контейнер, прибираємо в холодильник. Термін зберігання - три доби. Таку саму буженину можна робити з курки, у такому разі час запікання скорочується до 12 хвилин, грудка також залишається в духовці до повного охолодження.

Листковий торт із рибою та ікрою

 Для тіста використовується готове листкове тісто, вибираємо без дріжджів у складі. За добу він прекрасно просочиться, а в холодильнику збережеться до двох днів. Багато в чому термін залежить від свіжості риби та ікри.

Інгредієнти

200 г листкового тіста;

400 г творожного сиру;

300 г малосольної риби;

60 г червоної ікри;

1 пучок кропу.

Спосіб приготування

Розкачуємо шматок тіста, ріжемо на чотири частини. Протикаємо коржі виделкою, при 200 градусах швидко випікаємо, охолоджуємо.

Нарізаємо тонкими пластинками червону рибу. Сир просто розмішуємо. Змащуємо коржі, покриваємо шаром риби, робимо тортик. Зверху торт обмазуємо сиром. Ставимо в холодильник просочуватися.

Перед подачею до столу боки обсипаємо зеленню кропу, верх прикрашаємо ікрою. Можна для начинки використовувати і варені яйця, поливати рибу лимонним соком. Але не використовуємо свіжі овочі, вони даватимуть сік.

Крильця «Дивовижні»

Без гарячої страви на святковому столі все одно не обійтися. Якщо часу обмаль, то потрібно обрати найшвидшу, яка приготується за кілька хвилин. Вихід - ці крильця. Маринуємо їх заздалегідь, за день, а у святкову ніч відправляємо на півгодини в духовку. Поки накривається стіл, основна страва приготується.

Інгредієнти

1 кг крилець;

150 мл соєвого соусу;

1 ложка меду;

1 ложка кетчупу;

3 часточки часнику.

Спосіб приготування

Змішуємо інгредієнти маринаду. За необхідності мед розтопити. За бажанням, якщо кетчуп не гострий, насипаємо трохи перчика. Промиваємо крила, нарізаємо по суглобах. Змішуємо з соусом, закриваємо щільною кришкою і ставимо в холодильник.

Наступного дня висипаємо все це на деко, при 210 градусах швидко запікаємо. Щоб крильця краще промаринувалися, можна іноді перемішувати або просто перевертати контейнер, нехай соус стікає в протилежний бік.

 

Заливне з морським коктейлем

На святковий стіл заведено готувати заливну страву або холодець. Їх можна зробити заздалегідь за улюбленим рецептом або скористатися цим варіантом. Для наповнення потрібен варений заморожений морський коктейль і один кальмар. Термін зберігання заливного три дні.

Інгредієнти

30 г желатину;

300 г морського коктейлю;

1 кальмар;

1 л бульйону;

4 гілочки кропу;

4 скибочки лимона;

8 маслин.

Спосіб приготування

Готуємо бульйон із будь-якої риби, приправляємо сіллю за смаком. Проціджуємо, охолоджуємо склянку і замочуємо в ній желатин.

Відварюємо очищеного кальмара 1,5 хвилини в окропі. Потім нарізаємо кільцями. Морський коктейль просто заливаємо окропом і даємо постояти п'ять хвилин, зливаємо в друшляк.

Беремо округлу миску або салатник. Змішуємо розпущений желатин із рештою бульйону, наливаємо шар приблизно 1,5 см. Опускаємо гілочки кропу, ставимо на 40 хвилин у холодильник. Виймаємо салатник, розкладаємо в ньому морський коктейль, кільця кальмара, лимон і маслини. Заливаємо рештою бульйону. Витримуємо до наступного дня в холодильнику.

Готове заливне поставити в миску з гарячою водою і за кілька секунд перевернути на блюдо. Для бульйону можна взяти будь-яку рибку. Для аромату під час варіння можна додати цибулину, морквину, коріння або скоринку лимона.

Що ще можна приготувати заздалегідь

Тут лише приклад страв, які можна зробити завчасно і звільнити 31 грудня. Якщо трохи постаратися заздалегідь, то накрити шикарний стіл можна за півгодини.

Що ще приготувати заздалегідь:

овочі та яйця для салатів;

торт, тістечка та інші десерти;

компоти, морси;

мариновані, квашені овочі, гриби;

солону, мариновану рибу.

Обов'язково купуємо до свята готові тарталетки різного розміру, хліб і вершкове масло, рибу та ікру для бутербродів. З ними накрити стіл можна дуже швидко. І пам'ятаємо, що терміни придатності та свіжість страв передусім залежатимуть від якості вихідних інгредієнтів.

 

Comments powered by CComment