Open Close

Суперечки навколо кави не вщухають. Сьогодні її оголошують персоною non grata, завтра - панацеєю. Так, пити чи не пити? Додавайте компоненти, які нейтралізують шкоду та посилюють користь улюбленого напою.

Вершкове масло

Якось один з інвесторів Кремнієвої долини Дейв Еспрі вирушив до Тибету на пошуки гармонії та спокою. А знайшов рецепт напою, який приніс йому бадьорість і багато-багато грошей. Монастирський чай з молоком яка і вершковим маслом надихнув його на свій варіант.

Додавши до кави ложку-другу несолоного вершкового масла категорії Grass-fed, Еспрі назвав напій «Куленепробивний» і став усім розповідати про його користь. На відміну від звичайного масла, Grass-fed роблять із молока корів, які щипають траву на лузі, а не жують генномодифіковані сою і кукурудзу в загоні. Тому продукт багатий на омега-3 і -6 кислоти і допомагає знизити рівень холестерину, а не навпаки. А кава з маслом замінить повноцінний сніданок без шкоди для здоров'я і тяжкості в шлунку, як після бутербродів.

Гриби

Додають до кави порошкові екстракти грибів: що екзотичніші, то краще. Так, рейші (трутовик лакований) знижує рівень цукру в крові, підвищує імунітет і взагалі обіцяє вічну молодість, а березовий гриб чага знижує кислотність кави, що позитивно впливає на стан шлунково-кишкового тракту. Якщо напій гірчитиме, додають трохи меду або сиропу агави.

Сире яйце

Любителі снідати яєчнею та кавою ... змішують їх разом. Виходить кава по-скандинавськи. Розтирають жовток із цукром, а білок збивають у густу піну. Каву варять і наливають у чашку. Додають жовток і чекають, поки він стече на дно. Зверху прикрашають яєчним білком. Яйце знижує кислотність кави і нейтралізує гіркоту.

Яєчна шкаралупа

Цього разу знадобиться тільки шкаралупа. Найкраще використовувати свіжі яйця від фермерських курей. Шкаралупа має бути чистою і сухою. Її подрібнюють у кавомолці до стану пудри і заварюють із меленою кавою у френч-пресі, крапельній або гейзерній кавоварці. Так шкаралупа не потрапить у чашку, а необхідну порцію кальцію ви все одно отримаєте.

 

Кокосова олія

Кава з молоком - безнадійно застаріле поєднання. Усі, хто підтримує здоровий спосіб життя, але жити не може без капучино і лате, знайшли вихід. Замість коров'ячого молока, вони додають кокосову олію. По-перше, це корисний жир (звісно, якщо продукт отримано шляхом холодного віджиму), який зміцнює судини та розгладжує шкіру. По-друге, це антиоксидант. І, по-третє, навіть одна чайна ложка кокосової олії відмінно втамовує голод і допомагає скинути вагу.

Сирий какао-порошок і кероб

По-перше, кава з какао - це вже десерт. А по-друге, сирий какао-порошок і кероб містять магній і залізо, флавоноїди й антиоксиданти. Разом вони допомагають знизити ризик виникнення онкологічних і серцево-судинних захворювань. І тістечко до кави вже можна не замовляти.

Прянощі

Ідея додавати в чай і каву прянощі з'явилася давно. Куркума знижує рівень цукру в крові та має протизапальну дію. Кардамон містить вітамін С і бореться з депресією. Гвоздика допомагає в разі застуди. Кориця нормалізує артеріальний тиск і стимулює роботу кишківника. Мускатний горіх - афродизіак, а каєнський перець зміцнює серцевий м'яз. Кожна хороша по-своєму, а всі разом гарантують незабутній смак і аромат.

Желатин

Не кавове желе, а саме кава з желатином. Навіщо? А щоб поповнити запаси колагену. Для цього чайну ложку желатину потрібно залити двома столовим ложками холодної води. Через хвилину додати в каву. Вегетаріанці вибирають рослинний замінник желатину - агар-агар, а просунуті користувачі купують харчову добавку з колагеном.

Сіль

Здивовані? Але ж каву з сіллю давним-давно почали заварювати на Далекому Сході. У спекотному кліматі сіль допомагає уникнути зневоднення. А ще вона ефективніше за цукор і молоко нейтралізує кавову гіркоту. Щоб посилити користь напою, беруть гімалайську сіль (вона не спричиняє набряків і очищає організм від шлаків), а якщо хочеться тоншого аромату - додають сіль квіткову.

Ваніль

Розуміємо, солона кава - не для всіх. Коли хочеться солодкого, але зовсім не хочеться одужувати, відсуньте вбік цукорницю і додайте ваніль. Вона прекрасно замінить глюкозу, додасть чудового смаку й аромату і не позначиться на фігурі. Тільки не переплутайте з ванільним лате, в який додають калорійний сироп.

Comments powered by CComment