Open Close

У смаку страви важливу роль відіграють спеції. Щоб зберегти та підкреслити природний аромат, достатньо додати хоча б дрібку солі та ароматного перцю. Але для створення чогось особливого й оригінального мінімальним набором приправ не обійтися. Тут знадобляться будь-які сушені трави та прянощі.

Спеції обирають за смаком і змішують у довільному порядку або ж беруть перевірені поєднання, які в різних національних кухнях використовують під час приготування вже багато сотень років. Ось 8 без перебільшення легендарних сумішей спецій, які здобули собі славу не тільки в місцевій кухні, а й по всьому світу.

Затар (Ізраїль)

Суміш затар є традиційною приправою для країн Близького Сходу. До її складу входять сушені трави, різні спеції, а також насіння кунжуту, сумах і сіль. Що саме додати в затар - визначають кулінарні традиції конкретного регіону. Затар кладуть до м'ясних, овочевих страв, хумусу або просто змішують з оливковою олією і подають як діп до коржів.

Бахарат (Туреччина)

У перекладі з арабської бахарат означає «спеції». Приправа є невід'ємною частиною кухні в країнах Близького Сходу і Північної Африки. Найпоширеніша версія бахарат включає: запашний перець, чорний перець, кардамон, гвоздику, коріандр, касію, кмин, мускатний горіх і червоний перець. Але в регіональних рецептах обов'язково присутня якась своя нотка.

Наприклад, турецька відрізняється від інших різновидів тим, що в її складі є м'ята. Як правило, суміш спецій використовується при приготуванні м'ясних і овочевих страв.

Бербере (Ефіопія)

Бербере є класичною сумішшю для ефіопської та еритрейської кухонь. Єдиного рецепта приготування цієї приправи немає: у кожної сім'ї та кухаря він свій. У приправу можуть бути включені такі компоненти, як, наприклад, часник, червоний пекучий перець, коріандр, імбир, кардамон. Усі спеції спочатку обсмажують, а потім перемелюють.

Приправу традиційно додають до страв із баранини, але також вона добре смакує з куркою, яловичиною, супами та тушкованими стравами.

Рас-ель-ханут (Північна Африка)

Суміш спецій широко використовується у стравах північноафриканської кухні. Нею натирають м'ясо і рибу, додають у супи, рагу і рис. Рас-ель-ханут багатокомпонентна приправа, але кожен може інтерпретувати її рецепт по-своєму. Суміш може складатися з десятків і навіть сотні різних спецій, тож від крамниці до крамниці смак рас-ель-ханут дещо відрізнятиметься.

Однак в класичному рас-ель-ханут у різних пропорціях має бути змішано не більш як 12 приправ, серед яких - кардамон, кмин, гвоздика, кориця, мускатний горіх, мацис, запашний перець, сухий імбир, перець чилі, насіння коріандру, перець горошком, солодка і гостра паприка, пажитник і сушена куркума.

До того як змішати компоненти приправи, деякі спеції обсмажують або розтирають у ступці.

П'ять спецій (Китай)

Типова для китайської кухні суміш прянощів складається з п'яти спецій, що символізують баланс п'яти смаків - солодкого, солоного, кислого, гіркого і гострого. Склад спецій і пропорції можуть змінюватися, але в класичному вигляді приправа містить: насіння фенхеля, корицю, сичуанський перець, бадьян і гвоздику.

Здебільшого суміш додають до м'ясних страв, але, крім м'яса, вона чудово доповнює овочі та морепродукти.

Харісса (Туніс)

Цю приправу повсюдно використовують у туніській і магрибській кухнях. Харісса являє собою гострий пастоподібний соус, до складу якого входить перець чилі, часник, коріандр, зіра, сіль і оливкова олія. Головний інгредієнт приправи - чилі. Залежно від його кількості приправа може мати різний ступінь пекучості.

Туніська харісса вважається найгострішою. Харіссу додають до м'ясних і рибних страв, супів, подають із рисом і як закуску.

Гарам масала (Індія)

Суміш спецій гарам масала застосовується в північноіндійській кухні, а також у кухні низки інших південноазіатських країн. Кожну зі спецій спочатку прожарюють, після чого змішують і подрібнюють. Типовий склад гарам масали складається з: гвоздики, чорного перцю, кардамону, мускатного горіха, бодяну, кмину та кориці. Залежно від регіону склад і пропорції прянощів будуть змінюватися. Приправа вважається універсальною, тому використовується для найрізноманітніших страв.

Додають її наприкінці приготування або посипають страву безпосередньо перед подачею на стіл.

Old Bay (США)

Це одна з найпопулярніших у світі приправ для риби та морепродуктів. Суміш спецій включає: гірчицю, червоний перець, селерову сіль, лавровий лист, чорний перець, подрібнений червоний перець, мацис, гвоздику, духмяний перець, мускатний горіх, кардамон та імбир. Хоча її створювали як приправу для крабів і креветок, їй можна знайти ширше застосування.

Суміш добре підкреслює смак м'ясних страв, омлетів, картоплі, курки та салатів.

 

 

Comments powered by CComment