Зелений горошок містить безліч корисних речовин, що поліпшують роботу всієї травної системи. Заготовлювати його на зиму можна сушеним, також дуже смачний маринований. Таку зимову закуску можна використовувати як добавки до різних салатів, як гарнір до м'ясних, рибних і овочевих страв, а також як швидкий перекус.
Маринований горошок на зиму
Зелений горох один із найбільш незамінних видів бобів. Зазвичай він необхідний для приготування салатів, адже він додає до них соковитості та помірної солодкості. Але салати ми готуємо не тільки влітку, коли свіжий горох завжди під рукою, а й у холодні пори року. Тому консервація із зеленого гороху стане в нагоді, особливо якщо ви полюбляєте низькокалорійні салати.
Інгредієнти:
400 г очищеного зеленого гороху;
2 ч. л. крупної солі;
2 ч. л. цукру;
1 літр чистої води;
3 горошини перцю духмяного;
2 лаврові листки;
3 ч. л. лимонної кислоти.
Приготування:
Простерилізуйте посуд комфортним для вас способом.
Очистіть горох від стручків і промийте водою.
Помістивши емальовану тару з чистою водою на плиту, додаємо всі інгредієнти зі списку вище (крім гороху та кислоти), кип'ятимо 15 хвилин.
Складаємо ретельно в банки зелений горошок, всипаємо лимонну кислоту, заливаємо маринадом і притуляємо кришкою.
Ставимо посуд із гарячою (не окріп) водою на середній вогонь, попередньо постеливши на дно рушник (щоб банки не полопалися), переміщаємо туди ємності з горохом і стерилізуємо 20 хвилин.
Акуратно вийнявши банки, закатуємо їх кришками. Розміщуємо денцем догори, загортаємо теплою ковдрою і залишаємо настоюватися 12 годин. Остиглі ємності із зимовими закусками переставляємо в сухе місце зі зниженою температурою для подальшого зберігання.
Маринований горох у домашніх умовах
Цей рецепт дає змогу швидко законсервувати цей вид бобів і нічого не втратити в процесі: корисні мінеральні речовини та освіжаюче-солодкий смак.
Інгредієнти:
700 г зеленого горошку;
300 мл чистої води;
10 г цукру;
5 г солі;
20 мл 6% яблучного оцту;
пучок свіжого кропу;
3 часточки часнику.
Приготування:
Діставши зі стручків зелений горошок, промийте його під проточною холодною водою. Поклавши горох у каструлю з водою, варимо його п'ять хвилин на помірному вогні.
Якщо горошок не надто молодий, збільшуємо час кип'ятіння до 15 хвилин, але будьте уважні - не переваріть.
Складіть у заздалегідь простерилізовані банки всі інгредієнти, поклавши спеції та зелень на дно, і заливайте окропом. Закручуємо ретельно заготовки кришками і, перевернувши догори дном, обгортаємо теплою ковдрою. Через добу настояну закуску переставляємо в не вологе місце з низькими температурами для зимового зберігання.
Пряний горошок на зиму
Сам зелений горошок має солодкий смак, але, все-таки, дуже простий. Додавання в маринований горох прянощів додасть йому чудового ароматного смаку.
Інгредієнти:
1 кг молодого зеленого гороху;
20 мл 9% яблучного оцту.
Склад маринаду:
4 суцвіття гвоздики;
6 горошин перцю духмяного;
4 лаврові листки;
половина палички кориці;
половина палички ванілі;
шість листків свіжої м'яти;
10 зерен кардамону;
100 г цукру;
450 мл дистильованої води.
Приготування:
Попередньо простерилізуйте необхідний посуд будь-яким комфортним для вас методом.
Почистіть від стручків зелений горох і промийте прохолодною водою.
Складаємо ретельно горошок у ємності та вливаємо яблучний оцет.
Тим часом, поставивши посуд із дистильованою водою на плиту, додаємо всі інгредієнти зі списку для маринаду і кип'ятимо 10 хвилин.
Ще киплячим пряним розчином заливаємо зелений горошок у банках і притуляємо горлечко кришкою.
Дно глибокого емальованого посуду прикриваємо білою тканиною, заливаємо водою і ставимо на плиту. Переставляємо туди ємності із зимовою закускою і стерилізуємо 15 хвилин на помірному вогні.
Акуратно діставши, закупорюємо кришками і, поставивши догори дриґом ємності, закутуємо в щільну тканину для охолодження. Через 24 години переносимо ємності із зимовою закруткою в не вологе прохолодне приміщення для їх зберігання.
Comments powered by CComment