Open Close

Господині заготовляють не тільки соління, а й багато різного варення з корисних ягід і фруктів. Входять до цього списку і рецепти з аґрусу на зиму: желе, конфітюри та інші солодощі.

 

Секрети приготування желе з аґрусу

Як і будь-яке інше желе, ласощі з аґрусу потрібно готувати, дотримуючись деяких  рекомендацій.

У ягоді має бути достатня кількість природного желатину - пектину. У аґрусі речовина максимально виражена. Поєднавши його з іншими ягодами можна навіть збільшити кількість природного желатину.

Щоб перевірити рівень вмісту пектину в ягоді, потрібно в склянці збовтати сік аґрусу (1 ст. л.) зі спиртом (2 ст. л.). Пектин має властивість швидко гуснути, тож, якщо в склянці утвориться 1-2 великих згустки - пектину достатньо. Дрібні грудочки та цілковита відсутність осаду в склянці говорять про малий вміст пектину в ягодах.

Дуже важливим є дотримання пропорцій ягід і цукру. Вміст пектину впливає на необхідну кількість цукру, що більше першого, то більше потрібно й другого. Приблизно на 1 л соку потрібно не менше 0,5-0,7 кг цукрового піску.

Рекомендується використовувати для приготування широкий посуд, бажано емальований.

Не можна переварювати продукти, оскільки за тривалої термальної обробки пектин руйнується.

За необхідності можна додати желювальні компоненти, потрібно це робити вже наприкінці варіння. Перед цим желатин потрібно замочити і процідити.

Закатані ємності з желе можна укутати, але не можна їх перевертати. Інакше можна порушити процес желювання.

Желе з аґрусу

Під час термічної обробки будь-якого продукту втрачається частина вітамінів. Тому рекомендується хоча б одну заготовку готувати за рецептом без варіння.

Інгредієнти:

аґрус - 1 кг;

вода - 0,5 л;

цукор - 1 кг.

Приготування:

Ягоди перебираємо, промиваємо і з них зрізаємо всі плодоніжки. У великій мисці або каструлі підготовлений аґрус засипаємо, пересипаємо цукром і заливаємо водою.

У такому вигляді ягоди стоять добу, після чого розміщуємо посудину з аґрусом на плиту. Вміст кип'ятимо, але не варимо. Коли вода закипає, вогонь одразу вимикаємо. Знімаємо каструлю з вогню, прикривши її кришкою.

Другого дня все повторюємо заново - кип'ятимо без варіння і знімаємо з плити. Перемішавши ягоди дерев'яною ложкою, знову прибираємо в сторону. Така процедура потребуватиме терпіння, оскільки повторювати її потрібно весь тиждень.

За цей час пектин, що міститься в аґрусі, зробить усю роботу. Цукрово-ягідний сироп перетворитися на желеподібну масу. Таким чином, виходить желе з цілими ягодами і прозорим сиропом.

На 7 день після останнього закипання ягід, желе розкладають по простерилізованих банках і закатують.

 

Желе з аґрусу з апельсином

Можна додавати в желе з аґрусу інші інгредієнти, тим самим роблячи ласощі ще більш корисними, ароматними і смачними.

Інгредієнти:

апельсин - 3 шт. (середні плоди);

аґрус - 1,5 кг;

цукровий пісок - 2 кг.

Приготування:

Перебираємо й очищаємо від хвостиків аґрус. Промиті ягоди відкидаємо на друшляк. Апельсини також промиваємо і обсушуємо рушником або серветкою. Потім фрукти нарізаємо на часточки.

Підготовлені апельсини та аґрус пропускаємо тепер через м'ясорубку, отримуючи однорідну консистенцію. У каструлі ягідне пюре змішуємо з цукром і доводимо до кипіння. Масу варимо хвилин 25, періодично помішуючи, на повільному вогні. Після закінчення часу розливаємо желе по чистих сухих банках (простерилізованих) і закатуємо.

Конфітюр із аґрусу

Для приготування конфітюру краще брати зрілі ягоди аґрусу, а також звичайний цукор.

Ягоди промиваємо, позбавляємо хвостиків і перекладаємо в каструлю. Заливши трохи води, щоб аґрус не пригорів, проварюємо на повільному вогні до м'якості ягід. Потім зливаємо воду і перетираємо аґрус через сито.

В перетерте пюре всипаємо цукор у такій пропорції: 1 частина цукру на 3 частини пюре. Масу знову ставимо на вогонь і кип'ятимо. Далі, зменшивши вогонь, варимо до отримання червоного відтінку, періодично знімаючи пінку. Готовий конфітюр розкладаємо по простерилізованих баночках, накриваючи їх пергаментом. Папір заздалегідь потрібно змочити в горілці. Тепер закупорюємо і зберігаємо в будь-якому прохолодному місці.

 

Желе з аґрусу через м'ясорубку

Не всі люблять джеми, желе і конфітюри з дрібними шматочками ягід або насінням. Щоб отримати кришталево чисте желе з аґрусу без кісточок і хвостиків, потрібно використовувати тільки сік.

Інгредієнти:

аґрус - 1 л;

0,5 л цукру.

Приготування:

Ягоди промиваємо і перекручуємо в м'ясорубці, має вийти однорідне ягідне пюре. Після цього потрібно отримати з нього сік. Цього можна домогтися, перетираючи масу через сито, або викручуючи сік через марлю. Останній спосіб більш правильний, тоді не залишиться жодної кісточки.

В отриману рідину додаємо цукровий пісок і відправляємо каструлю на плиту. Масу доводимо на плиті до кипіння, після чого охолоджуємо її. Усе, желе готове, тепер залишається тільки розділити його по чистих простерилізованих банках.

Зберігати ласощі можна в холодильнику. Завдяки природному пектину в аґрусі з часом маса загусне і вийде чудове желе без желатину.

Желе з аґрусу з желатином

Незважаючи на те, що аґрус сам по собі чудово підходить для приготування густого желе, іноді хочеться отримати ще більший желюючий ефект. У таких випадках можна додати в ласощі желатин. З ним солодкість добре застигає і має потрібну густу консистенцію.

Інгредієнти:

1 кг аґрусу;

250 мл води;

100 г желатину;

100 г цукру;

1 паличка ванілі.

Приготування:

Як і в будь-якому іншому рецепті, насамперед потрібно очистити ягоди від хвостиків і промити в холодній воді. Далі відкидаємо аґрус на друшляк, щоб стекла непотрібна вода і ягоди обсохли.

Тепер у каструлю наливаємо підготовлену кількість води, вводимо цукор і, помішуючи, доводимо до кипіння. Коли всі кристалики цукру розчинилися, можна викласти у воду аґрус. Масу вже з ягодами знову доводимо до кипіння і проварюємо на повільному вогні приблизно 10 хвилин.

Тепер вимикаємо вогонь і залишаємо масу остигати. У вже холодний аґрус додається ваніль і желатин.

Маса знову відправляється на конфорку і доводиться до кипіння втретє. У цей час помішуємо желе під час варіння. Через 4 хвилини знімаємо ласощі з плити і розділяємо по стерилізованих банках. Закатані ємності укутують теплим пледом і залишають так на добу до повного охолодження. Зберігати желе можна в прохолодному місці.

 

Желе з аґрусу та малини

Заготівля желе відразу з двох ягід заощадить і час, і місце для зберігання, а також примножить корисний ефект від його вживання.

Інгредієнти:

малина - 1 кг;

0,5 ст. води;

аґрус - 1 кг;

цукровий пісок - 1 кг.

Приготування:

Промиті й перебрані ягоди перекладаємо в каструлю, додаємо трохи води (0,5-1 ст.), щоб у процесі варіння ягоди не пристали, і відправляємо їх на повільний вогонь.

Доводимо ягоди до кипіння і розпарюємо під кришкою, поки всі вони не полопаються і не виділять достатньо соку. Після цього каструлю потрібно різко охолодити. Можна розмістити каструлю в ще більшій ємності з холодною водою.

Охолоджені ягоди потрібно розім'яти і, переклавши в друшляк із простеленою в кілька шарів марлею, віджати сік.

Ємність із соком відправляємо на плиту і випаровуємо вдвічі на повільному вогні. Приблизно після цього має вийти 1 кг соку.

У уварений удвічі сік висипаємо цукор (його має бути порівну з соком) і ставимо на середній вогонь. Під час варіння, приблизно 10 хвилин, цукор має розчинитися. Постійно помішуємо дерев'яною ложкою.

Після цього ще гарячі ласощі розливаємо по банках. Бажано брати невеликі за розміром і невисокі баночки. Щоб желе краще схопилося, його можна залишити у відкритих ємностях на ніч, щоб воно охололо і застигло. Зверху прикриваємо при цьому банки марлею.

Наступного дня закриваємо банки кришками і прибираємо в холодильник. 

 

Comments powered by CComment