Open Close

 Хрусткі мариновані огірки - вдале доповнення до багатьох страв і за повсякденною вечерею, і за святковим столом. Тому домашні заготовки з огірків на зиму користуються великою популярністю.

Існує безліч способів маринування огірків на зиму - у кожної господині є свій перевірений рецепт. Цю вкрай важливу закуску маринують із різними прянощами, шляхом стерилізації або без такої тощо.

Тонкощі приготування

Правильно обраний овоч - запорука того, що мариновані огірочки вийдуть хрусткими. Отже, огірочки потрібно підібрати невеликі, 10-15 сантиметрів максимум, рівні й однакових розмірів, щоб рівномірно просолилися.

Вибираючи огірочки, потрібно звернути увагу на колір, який залежить від віку та сорту - свіжий, молодий продукт буває яскраво зеленого кольору. А в жовтих, перезрілих огірків шкірка буває груба, що відповідно відіб'ється і на якості домашньої заготовки.

Також слід запам'ятати, що для маринування підходять огірочки з горбками, на яких є чорні шипи, тому що, як показує практика, банки з солоними огірочками цього виду практично не вибухають.

Засолити огірки з білими пухирцями, які виросли в тепличних умовах, можна, але чекати від них пружності та хрускоту не слід. Товщина огірка теж відіграє не останню роль у виборі - овоч із тонкою шкіркою хрустіти не буде. Тому обирайте огірки, які важко проткнути нігтем.

І перш ніж приступити до приготування, огірки промивши й обрізавши кінчики з двох боків, потрібно замочити в холодній воді, приблизно на 4-6 годин. Тим самим ми просочуємо огірки водою, щоб у процесі закачування вони не вбирали в себе маринад.

Мариновані огірки: класичний рецепт

На трилітрову банку знадобиться:

часник - 3-5 зубчиків;

листя вишні або хрону - 2 шт;

лавровий лист - 2-3 шт;

кріп - по 2-3 суцвіття;

сіль - 2 ст. л.;

цукор-пісок - 2 ст. л.;

1,5 ст. л. 9% оцту;

8-10 горошин запашного перцю;

огірки - скільки поміститься в банку.

Спосіб приготування:

На дно трилітрової, заздалегідь стерилізованої, банки викласти листя вишні, хрону, лавровий лист, часник, зелень і духмяний перець. Зверху викласти огірки - у банці поміститься більше, якщо укладати їх стоячи, залити окропом і дати постояти 10 хвилин.

Потім воду злити і залити огірки повторно окропом ще раз. Через 20 хвилин перелити рідину в каструлю, додати сіль і цукор і довести до кипіння. Гарячим розсолом залити огірки, додати оцет, закатати банку стерилізованою кришкою і перевернути.


Кисло-солодкі мариновані огірки

На трилітрову банку знадобиться:

часник - 3 зубчики;

листя вишні, смородини, лавра і хрону - по 2 штуки;

кріп - 3 гілочки;

сіль - 2 ст. л.;

цукор-пісок - 5 ст. л.;

лимонна кислота - 1,5 ст. л.;

огірки - скільки поміститься в банку.

Спосіб приготування:

На дно банки, попередньо стерилізованої, викласти всю зелень і зверху щільно укласти огірки. Закип'ятити воду і залити нею огірки, дати постояти 8-9 хвилин і вилити.

Нову воду закип'ятити й залити нею огірки та залишити на 8-9 хвилин, потім злити відвар у каструлю, довести до кипіння та додати до нього інгредієнти, що залишилися, і кип'ятити кілька хвилин. Гарячим розсолом залити огірки, законсервувати банки і перевернути.

Мариновані огірки по-домашньому

На літрову банку знадобиться:

часник - 2 зубчики;

лавровий лист - 2-3 шт;

кріп - 2 гілочки;

петрушка або селера - 2 гілки,

кілька горошин запашного перцю,

сіль - 1 ст. л.;

цукор-пісок - 1 ст. л. без гірки;

оцтова есенція - 2 ч. л.

огірки - скільки поміститься в банку.

Спосіб приготування:

На дно банки викласти всю зелень, спеції і зверху щільно укласти огірки. Потім залити кип'яченою водою, накрити банку чистою кришкою і поставити в каструлю стерилізуватися.

Вода в каструлі має доходити до плічок банок і бути попередньо підігріта до гарячого стану, інакше вони можуть лопнути. На дно каструлі завжди потрібно класти рушник, також для того, щоб банки не лопнули.

Стерилізуємо 15-20 хвилин, доки огірки і зелень не змінять колір (посвітлішають), потім додати есенцію і закатати.

 

Мариновані огірки з цибулею

На літрову банку знадобиться:

1 зубчик часнику;

1 цибулина;

1 лавровий лист;

5 горошин запашного перцю;

2 ч. л. солі;

4 ч. л. цукрового піску;

4 ч. л. 9% оцту;

огірки - скільки поміститься в банку.

Спосіб приготування:

На дно банки покладіть спеції, нарізану кільцями цибулю і часник. Потім щільно покладіть у банку огірки. Закип'ятіть розсіл, залийте ним огірки і стерилізуйте банки 10 хвилин. Після чого закатайте, переверніть і укутайте.

Господиням на замітку

Рецептів для маринування огірків безліч, і всіх не перелічити. Маринади можна доповнювати пряними травами або спеціями: кмином, квітами гвоздики, коріандром або гірчицею.

Щоб огірочки вийшли хрусткими, до стандартного набору прянощів - часнику, кропу, чорного перцю та листя вишні, можна додати ще й листя хрону, а дубове листя додасть більшої пружності.

Для гостроти можна додати стручковий перець або корінь хрону. Гірчиця та естрагон зроблять огірочки більш ароматними.

Для маринування огірків краще використовувати «різнокаліберні» або євробанки, які не потрібно закочувати, а тільки закривати з гарячим маринадом.

Щоб огірки простояли всю зиму, важливо правильно простерилізувати банки та кришки - для цього всю внутрішню поверхню потрібно обдати окропом і дати повністю висохнути.

 

Comments powered by CComment