Кабачки мають нейтральний смак, але добре вбирають смак і аромат інших продуктів. Завдяки цьому вони підходять для приготування не тільки закусок, а й для солодких страв. Наявність у складі цього універсального овоча великої кількості пектину робить його ідеальною основою варення. Для додання десерту фруктового смаку й аромату досить включити до складу ласощів цитрус або інші фрукти.
Варення з кабачків може нагадувати за смаком цукати, ананаси, ягоди в сиропі - все залежить від обраного рецепта. У результаті, не витративши багато грошей, часу і сил, ви отримаєте смачну заготовку, якій напевно знайдете застосування.
Особливості приготування
Незважаючи на те, що кабачки не схожі на фрукти, з яких роблять варення, принципи приготування ласощів із них не дуже відрізняються від звичних. Однак існує і кілька специфічних моментів, про які необхідно знати для отримання результату.
Кабачки для варення бажано використовувати не технічної, а молочної зрілості, тобто зовсім молоді, з насінням, яке ще не сформувалося. Навіть із них перед приготуванням знімають шкірку, видаляють м'якоть із насінням. Використовувати зрілі плоди теж припустимо, особливо якщо рецепт передбачає подрібнення продуктів за допомогою м'ясорубки, проте необхідно розуміти, що таким самим ніжним, як із молодих овочів, із великих кабачків десерт не вийде.
Кабачкове варення виходить найсмачнішим із фруктами, що мають виражений смак і аромат. Найкраще використовувати для цих цілей цитрусові фрукти й ананаси, хоча ними список відповідних компонентів не вичерпується.
Для того щоб шматочки кабачків краще просочилися сиропом і стали схожими на зацукровані шматочки фруктів, разом з якими їх варять, потрібно готувати варення в кілька прийомів.
Якщо ви не хочете, щоб лимони й апельсини передали варенню гіркуватість, їх перед використанням необхідно пробланшувати протягом кількох хвилин в окропі. Інший варіант - зняти цедру, м'якоть очистити від плівок і кісточок. Сама цедра і м'якоть не містять гіркоти, її надає ласощам саме білий прошарок між ними.
Кабачки і цитруси містять досить багато соку, щоб під час варіння варення з них можна було обійтися без води. Якщо її і додають, то зовсім трохи. Без загусників теж можна обійтися, оскільки і кабачки, і цитруси містять досить багато пектину.
Якщо хочеться, щоб варення, зроблене з кабачків, не зіпсувалося швидко, банки під нього потрібно не тільки добре вимити, а й простерилізувати. Кришки теж піддають стерилізації, зазвичай їх із цією метою кип'ятять.
Закривають кабачкове варення металевими кришками, що забезпечують герметичність. Під пластиковими кришками десерт можна зберігати тільки в холодильнику і не більше 6 місяців.
Умови та терміни зберігання кабачкового варення залежать від того, за яким рецептом воно зварене. Зазвичай воно непогано стоїть за кімнатної температури, ще краще почувається в прохолодному приміщенні. Якщо тримати його в підвалі або неопалюваній коморі, то воно здатне зберігати свої якості протягом 2 років.
Кабачкове варення з апельсинами
Склад (на 1,5 л):
кабачки - 1 кг;
апельсини - 0,5 кг;
цукор - 0,8 кг.
Спосіб приготування:
Ретельно вимийте апельсини. За допомогою гострого ножа наріжте їх кубиками розміром близько 1 см (разом зі шкіркою). Витягніть кісточки, викиньте їх. Нарізану м'якоть покладіть у миску.
Кабачки очистіть від шкірки та насіння. Кабачкову м'якоть наріжте приблизно такими ж шматками, як і апельсини, або трохи дрібнішими. Покладіть овочеві кубики в миску з цитрусами.
Додайте цукор, перемішайте. Приберіть миску на кілька годин у прохолодне місце, поки кабачки з апельсинами не дадуть стільки соку, що не виявляться покритими ним майже повністю.
Поставте ємність із майбутнім варенням на плиту. На повільному вогні доведіть до кипіння і поваріть 10 хвилин, знімаючи піну, що виступає на поверхні.
Зніміть ємність із варенням із плити, накрийте тонкою тканиною для захисту ласощів від комах і залиште на 2-3 години.
Поверніть варення на плиту, знову доведіть до кипіння, поваріть 10 хвилин, зніміть з плити і залиште остигати.
Підготуйте банки і відповідні до них кришки, вимивши їх із содою і простерилізувавши будь-яким зручним вам способом.
Повернувши миску з варенням на плиту, доведіть його до кипіння, поваріть 15 хвилин.
Розкладіть ласощі по підготовлених банках і герметично їх закупорте.
Варення з кабачків з ананасовим соком
Склад (на 2 л):
кабачки - 2 кг;
цукор - 0,25 кг;
ананасовий сік - 0,5 л;
куркума - на кінчику ножа;
ванільний цукор - 20 г;
лимонна кислота - 5 г.
Спосіб приготування:
Підготуйте кабачки, очистивши і нарізавши однаковими кубиками розміром близько 1 см.
Ананасовий сік влийте в каструлю, додайте в нього цукор (звичайний і ванільний), лимонну кислоту і трохи куркуми - для надання більш яскравого кольору.
Простерилізуйте банки і відповідні до них кришки.
Каструлю з ананасовим соком поставте на плиту і на повільному вогні доведіть до кипіння. Варіть, помішуючи, поки сипучі продукти не розчиняться в ананасовому соку повністю.
Додайте кабачки. Дочекайтеся, коли склад знову закипить. Поваріть кабачки в ананасовому соку 20 хвилин.
Розподіліть кабачки по банках, залийте їх сиропом, у якому вони варилися.
Закатайте банки, переверніть і укутайте. Залиште остигати в умовах парової бані.
Зберігати цю заготовку бажано в прохолодному й захищеному від світла місці. Кабачки в ній нагадують консервовані ананаси, їх можна навіть додавати в салати.
Кабачкове варення в мультиварці
Склад (на 2-2,25 л):
кабачки - 2 кг;
цукор - 1,2 кг;
лимон - 1 шт.
Спосіб приготування:
Помийте, обсушіть лимон, теркою зніміть із нього цедру.
Наріжте очищений від цедри лимон кружальцями, виловіть із них шматочки м'якоті, видаливши насіння. Білу плівку викиньте, м'якоть і цедру покладіть у чашу мультиварки.
Підготуйте кабачки, вимивши, обсушивши, очистивши від шкірки та насіння. Наріжте овочі кубиками не більшими за сантиметр, теж покладіть у ємність мультиварки.
Всипте цукор, перемішайте і залиште на 2 години, щоб утворилося побільше соку.
Увімкніть мультиварку, обравши програму «Тушкування», і готуйте варення в цьому режимі протягом години або двох - залежно від того, наскільки густе ви хочете приготувати варення (від цього буде залежати й об'єм готового десерту).
Розкладіть варення по стерилізованих банках, герметично їх закупорте і після охолодження приберіть на зберігання в будь-яке відведене для цього у вашому домі місце.
Comments powered by CComment