Open Close

Солодка, тягуча маса, яка пахне горіхами - це і є нуга. Найближчими родичами нуги є перський газ та іспанський туррон. Але справжня нуга має свій аристократичний характер - для приготування десерту підходить не кожен сорт меду та горіхів. Приготувати нугу в домашніх умовах можна швидко, але клопітно, проте результат того вартий!

nug1

Що собою являє нуга

Нуга - це в'язка солодка маса, приготована на основі цукру або меду, яєчного білка і горіхів. Щоб приготувати класичну нугу, беруть мигдаль, кеш'ю, фісташки, волоські або лісові горіхи, арахіс у цьому разі не використовують. Консистенція десерту завжди відрізняється - може бути легка і повітряна, а може бути крута і тверда, все залежить від якості та кількості інгредієнтів.

За бажанням у нугу можна додати натуральні ароматизатори - шоколад, лимонну цедру, ваніль, корицю, сухофрукти, кардамон і цукати. Широко поширені два види нуги - коричнева і біла.

У складі білої нуги використовують яєчний білок, за консистенцією вона легша. В основі коричневої нуги лежить карамелізований цукор, за консистенцією вона тверда і хрустка. Використовують нугу не тільки як самостійний десерт, а й як начинку для шоколадних батончиків, цукерок, тортів, вафель.

Історія походження нуги

Свою історію десерт веде з європейської кухні, хоча існують припущення, що батьківщиною нуги є Близький Схід. Можливо, нуга прийшла до нас із Персії, наприклад, різновид нуги - газ - поширений в Ірані. Нуга традиційно виробляється в Іспанії, у Франції, в Італії та Бельгії. У Південній Європі про нугу дізналися в 15 столітті, і ці ласощі донині посідають почесне місце.

У США нуга міститься в знаменитих батончиках «Натс» і «Марс», але рецепт нуги в цих шоколадках далекий від класики, оскільки містить арахіс, кукурудзяний сироп і желатин.

Склад нуги та її корисні властивості

До складу білої нуги входять білок, який необхідний для нормального розвитку і росту, мед, що містить мінеральні солі, фруктові кислоти, ефірні олії, вітаміни, ферменти, амінокислоти та інші речовини, які мають цілющу силу. У такому різновиді нуги не міститься шкідливих інгредієнтів. Крім цього, нуга є чудовим джерелом енергії, оскільки в ній міститься велика кількість вуглеводів. Але якою б смачною не була нуга, потрібно пам'ятати, що її щоденне вживання завдає шкоди.

Рецепт білої нуги з фісташками


nug2

Інгредієнти:

яйця - 1 шт;

цукор - 300 г;

мед - 80 г;

горіхи (фісташки) - 100 г;

вода - 100 мл.

Для надання десерту приємного аромату заведено додавати різні добавки, але ми пропонуємо класичний рецепт білої нуги.

Приготування:

Підсушити горіхи на сковорідці, але не пересушити, оскільки вони можуть втратити колір. Відсипати від загальної кількості цукру столову ложку, а решту висипати в сотейник і додати воду.

Поставити на плиту й увімкнути нагрівання. Ще до закипання сиропу необхідно, щоб цукор повністю розчинився. Зменшити вогонь до мінімуму і варити до температури 110° С. Додати мед, акуратно все перемішати. Варити до 135° - 137° градусів.

Збити білок із ложкою цукру. Ввести в білок тонкою цівкою при постійному збиванні готовий сироп. Збивати поки маса не загусне. Додати горіхи, перемішати, викласти нугу у форму, застелену пергаментом. Поставити в холодне місце до затвердіння.

Comments powered by CComment