Брецель - хлібна закуска до пива. Ця випічка є такою ж невід'ємною частинкою Німеччини, як і всім відомі ковбаски. Сьогодні існує безліч різновидів цієї страви.
Історія виникнення
Про створення брецеля ходять цікаві легенди. Найкрасивіша оповідає про те, що цю випічку придумав талановитий булочник, який сильно завинив перед баварським королем. Правитель велів йому придумати хліб, через який можна буде тричі поглянути на сонце.
Розповідають про брецель й іншу цікаву історію. Нібито придумали його ченці на знак подяки Творцеві. Форма кренделя нагадує руки, схрещені в молитві. Також появу цього хлібного виробу пов'язують із забороною церковників на «язичницькі хліби», що нагадують своєю формою сонце.
Візитною карткою німецьких пекарень брецель став із XIV століття. Тоді хлібний виріб вважався елітною випічкою, право на його виготовлення потрібно було заслужити. 1919 року з'явилася пекарня Ditsch, яка випікає донині найкращі брецелі.
З цим виробом у Німеччині пов'язано багато свят. На знаменитому Октоберфесті в Баварії його обов'язково подають до пінного напою. У липні на честь цього хліба влаштовується карнавальна хода вздовж Рейну. А в місті Майнці щорічно обирають королеву брецелів.
Як їсти брецель
Брецель з маслом - традиційна страва до сніданку у жителів Південної Німеччини. Однак багато хто із задоволенням їсть хрусткі булочки з сиром, шинкою, ковбасою або паштетом.
Любителі солодкого намазують брецель джемом. Солоний брецель - популярна закуска до пива і німецьких ковбасок.
І в інших регіонах Німеччини сніданок не обходиться без брецеля. Його часто подають і з маслом, і з джемом до зеленого чаю без цукру.
Добре гармонує цей бублик із м'ясними стравами. Прекрасним доповненням до соусів і жирних бульйонів стануть брецелі без вершкового масла. А ще брецель можна запивати молоком.
Традиційний рецепт брецеля дуже простий: борошно, дріжджі, вода і солод. Безпосередньо перед випіканням виріб необхідно занурити в содовий розчин. Для приготування такого розчину знадобляться вода і сода. Його потрібно довести до кипіння, зменшити вогонь і проварити в ньому кожен виріб по 30 секунд.
На 250 г борошна вам знадобиться 125 мл води, 1 ч. л. сухих дріжджів і трохи солоду. Крім того, випічку необхідно гарненько посолити.
З усіх інгредієнтів замішуємо тісто і ставимо його підходити в тепле місце на 1,5-2 години. Також брецель посипають крупною сіллю зверху.
Баварський брецель: рецепт
Брецелі виходять пухкими і хрусткими, і, крім того, мають характерний солонуватий присмак. Для виготовлення 6 бубликів нам знадобиться:
Для тіста:
вода - 300 мл,
дріжджі - 40 г,
борошно - 500 г,
цукор - 1 ч. л.,
сіль - 1 ч. л.,
вершкове масло - 15 г.
Для содового розчину:
вода - 1,5 л.,
сода - 5 ст. л.
А також потрібно мати вершкове масло для змащування і грубу морську сіль для посипання.
Приготування:
Воду, цукор і дріжджі змішуємо в глибокій мисці та збиваємо міксером до повного розчинення дріжджів. Додаємо борошно, сіль і вершкове масло. Замішуємо еластичне тісто, яке не липне до рук. Викладаємо його на робочу поверхню, посипану борошном, і ділимо на 6 однакових частин.
Тим часом у каструлі доводимо до кипіння 1,5 л води і додаємо туди соду. Розмішуємо до повного розчинення соди і знімаємо з вогню. Беремо один шматочок тіста і катаємо з нього ковбаску завдовжки до 50-60 см. Далі закручуємо брецель.
Опустіть його в гарячу воду на 15 секунд, дістаньте, перекладіть на деко, застелене пергаментним папером, і посипте сіллю. Проробіть таку саму маніпуляцію з кожним шматочком тіста.
Залиште бублики «відпочивати» на деку на 20-30 хвилин. А тим часом розігрійте духову шафу до 250 °С. Після закінчення часу поставте брецелі в розігріту духовку.
Пекти потрібно 20-25 хвилин, залежно від особливостей роботи духової шафи. Брецелі мають добре підрум'янитися. Готові вироби дістаємо з духовки та змащуємо тонким шаром вершкового масла.
Comments powered by CComment