Для чого п'ють чай з календули, які в нього корисні властивості та як готувати цілющий напій - про все це дізнаємося далі.
Трав'яні чаї п'ють майже всю історію людства, але справжній тренд на напої із сушених рослин з'явився паралельно з модою на суперфуди. Чаї мають цілий спектр корисних властивостей, покращують тонус організму, зміцнюють імунітет, а в деяких випадках можуть застосовуватися як додатковий елемент під час лікування певних захворювань.
Одним із таких суперфудів у народній медицині є календула. Календула - рослина з помаранчевими квітами, які в народній медицині вважаються майже універсальним засобом.
Чай із календули: користь
Властивості календули поширюються на всі системи організму. Перша і головна перевага напою з квіток цієї рослини - він збагачує організм антиоксидантами. Як і багато інших натуральних речовин, календула містить природні сполуки, які борються з вільними радикалами, запобігають руйнуванню клітин і зберігають здоров'я та молодість організму.
Помаранчевий колір календули - знак про те, що в цій рослині міститься вітамін С. Він цінний для організму тим, що захищає молекули від ушкоджень, тобто вберігає організм від негативного впливу зовнішніх факторів та інфекцій. Цей компонент також необхідний для синтезу та підтримки здорового балансу гормонів в організмі. Крім того, календула містить безліч каротиноїдів і флавоноїдів, які підвищують захисну функцію організму і допомагають знизити ризик багатьох захворювань.
Результати досліджень, проведених у лабораторних умовах, стверджують, що календула сприяє загоєнню ран і знімає запальні процеси в організмі. Корисні сполуки, що містяться в чаї цієї рослини, сприяють зростанню певних типів білків, які відповідають за відновлення тканин. Унікальний природний склад помаранчевого чаю допоможе зберегти здоров'я шлунково-кишкового тракту. Календула сприятливо впливає на слизові оболонки шлунка, запобігаючи запаленню і забезпечуючи профілактику захворювань травної системи. Регулярний прийом відвару також захистить від дискомфорту, болю і здуття в животі.
Чай з календули також допомагає впоратися зі стресом і працює як природний антидепресант. Комплекс поживних компонентів, що містяться в чаї, нормалізує артеріальний тиск і серцевий ритм, завдяки чому забезпечує м'яку заспокійливу дію. Терапію він, зрозуміло, не замінить, але як додатковий засіб цілком заслуговує на вашу увагу.
Ще один бонус чаю з календули - він сприятливо впливає на стан порожнини рота. Завдяки своїм антисептичним і загоювальним властивостям він може забезпечити профілактику карієсу, зменшити біль, зміцнити зуби. Тож коли ви п'єте чай із календули, то автоматично доглядаєте за зубами.
Чай із календули: протипоказання
Чай з календули, як і багато натуральних трав, чинить м'яку дію, тому серйозної шкоди завдати не може. Однак, на думку медиків, у деяких випадках від нього слід відмовитися. Медики не радять вживати чай з календули вагітним і жінкам, які годують груддю. Також не рекомендується вживати чай із календули тим, хто має серйозні проблеми із серцево-судинною системою (серцева недостатність, знижений артеріальний тиск тощо).
Чай із календули: як заварювати
Чай з календули можна заварювати як у чайнику, так і в термосі. Одну столову ложку сушених квітів заливають склянкою окропу і настоюють 15-20 хвилин. Найкраще пити чай із календули, коли він охолоне до кімнатної температури.
Напій тільки з календули має гіркуватий смак, тому в чистому вигляді він може подобатися не всім. До нього можна додавати лимон, м'яту, мед або інші підсолоджувачі. Можна також готувати чаї з додаванням збору різних трав - так рослина не втрачає своїх корисних властивостей, але втрачає гірчинку.
Календулу можна поєднувати з м'ятою, звіробоєм, ромашкою, плодами шипшини та глоду. У таких випадках трави з'єднують у пропорції один до одного (наприклад, до однієї столової ложки календули додаємо таку ж кількість м'яти) і заливаємо окропом - скільки ложок трав, скільки склянок води. Любителі класичного смаку можуть додавати сушені квітки календули до зеленого чаю. Пийте напій у другій половині дня, і незабаром це принесе свої плоди.
Також читають:
Comments powered by CComment