Open Close

 

Збиті білки використовуються для приготування багатьох страв. Але, на жаль, не завжди виходить довести білки до потрібної консистенції. З цими порадами все буде інакше!

1 Ідеальні збиті білки потребують повітря. Саме за рахунок насичення повітрям білки можуть збільшитися в розмірі до 8 разів. Крихітні бульбашки повітря можна «надути» вінчиком або блендером.

2. Головний ворог білків - жир, тому перш ніж братися за роботу, ретельно вимийте вінчик і миску, в якій збираєтеся збивати білки, з мийним засобом і в гарячій воді, після чого насухо витріть.

Щоб бути зовсім упевненим у тому, що ні найменшої частинки жиру не залишилося на посуді, змастіть його шматочком лимона.

3. Спочатку білки слід збивати вінчиком на повільній швидкості протягом 2 хвилин, доки не утвориться жовта піна. Якщо білків більше двох, то збивати треба довше. Потім перейдіть на середню швидкість і збивайте ще хвилину, і нарешті, продовжити збивання на максимальній швидкості до потрібної стадії.

4. Якщо яєчний білок збивається для тортів, мусів або суфле, використовувати цукор необов'язково. У тому ж випадку, якщо ви готуєте безе, слід у вже збиту масу поступово додавати цукрову пудру і продовжити збивання доти, доки цукор не розчиниться.

5. Спіймати момент, коли білки збиті до максимального об'єму, для кулінара-початківця непросто. Однак момент можна визначити експериментально. Для цього зупиніть процес збивання і трохи підніміть вінчик, щоб збиті білки могли утворити пік.

Якщо збитий білок не опадає і чітко тримає висоту, значить, ваша праця увінчалася успіхом.

Що ще важливо знати

Відокремлюючи білки від жовтків, стежте за тим, щоб жовток не розтікся і його частинки не потрапили в білок.

Білків має бути небагато, щоб вінчик не занурювався в них повністю, інакше аерація буде неможлива, і білки добре не зіб'ються.

Що більше білків ви використовуєте, то тривалішим має бути збивання на кожному етапі.

Щоб зробити білки білосніжними, у процесі збивання додають дрібку лимонної кислоти.

 

Comments powered by CComment